Yuu Kobayashi (小林ゆう)
PRECURE ROLES
Spalda: Maho Girls Precure!
OTHER ROLES
Abby: Pandalian
Emiri Adachi: Air Gear
Aila: Prism Ark
Akitsu: Sekirei
Amaou: Himegal Paradise
Amazoness: Arakawa Under the Bridge
Konomi Anamori: Summer Storm!
Angelina: Classroom Crisis
Tadamichi Aoba: Dan Doh!!
Kikuno Asahina: Sket Dance
Shizuku Ashuu, Ves Winterprison: Magical Girl Raising Project
Fuuka Asia: Mobile Suit Gundam SEED Astray
Yuri Avelin, Rin Cool, Hirali Fleir, Goomi, Rasid Hakim, Ranmaru Kirino, Aiba, Kurauchi, Nagisa Nagisawa, Heita Onizuka, Io Renzaki, Rasily Saranyu: Inazuma Eleven GO
Kikuyo Ayanokouji: Maria Watches Over Us
Ayase Ayatsuji: Chivalry of a Failed Knight
Giana Arsenievna Barakireva: BBK/BRNK
Benitobi: Amatsuki
Ms. Benzaiten: Ad Lib Animated Research Lab
Bibi, Setsuna Sakurazaki: Negima!
Sasha Blouse: Attack on Titan
Elena Bran: Letter Bee
Cathy: Yu-Gi-Oh! ZEXAL
Crane: Fractal
Croley: Basquash!
Daidai: InuYasha: Fire on the Mystic Island
Dan: Bakugan Battle Brawlers
Daphne: Fairy Tail
Lia Dragnel: World Destruction
Drive, Lala Gonzales, Laura: School Rumble
Duelmouse: Duel Masters VSR
Emil: Blassreiter
Erugoth: Devils and Realist
Ferran: The Adventures of Sinbad
Elizaveta Fomina: Lord Marksman and Vanadis
Kibou Fujimura: Me & Gaku ~A Story of That Summer~
Fumiko, Violet: Kindaichi Case Files
Setsuko Furoyanagi: Gypsum Boys
Gammy: Caterpillar Limpick
G-Men: The Electric Town’s Bookstore
Matabee Gotou: Samurai Girls
Hamlet: AIKa Zero
Mizuru Hanazono: Here Comes Big Sis
Hiroshi Haneda: Higepiyo
Yuu Hanetori: The World God Only Knows
Kaoru Hasebe: Servant x Service
Ruyako Hasegawa: Girl Fight
Hatsune: Pokemon Diamond & Pearl
Herself: Backstage Idol Story
Misaki Hijiri: Saint October
Hikaru, Koban: Kupu!! Mamegoma!
Futayo Honda: Horizon in the Middle of Nowhere
Aunt Honey, Toger: Cobal from the Land of Curry
Nees Hollingstone: Baccano!
Takahira Hoshino, Natsuki Inaba, Onomichi Kaedeno, Yukita Kawamiya, Kimoro,
Satoshi Houjou: Higurashi: When They Cry
Imina Ibuki: Schoolgirl Strikers Animation Channel
Nagi Ichinose: Nyankoi!
Inumaru: Inumaru Dashi
Isohime: Kamisama Kiss
Nanako Itagaki: The First Step: New Challenger
Nozomu Itoshiki, Kaede “Kaere” Kimura, Chisato Kitsu, Yoshiko Sakurai: Goodbye, Mr. Despair
Fusae Jigokudani: Life
Shizuko Kaga, Sen: Maid Sama!
Madoka Kagami: Guardian Hearts
Yumi Kajiki: Saki
Ryouko Kakei: Dragonaut the Resonance
Saiko Kanzaki: World Break: Aria of Curse for a Holy Swordsman
Mamoru Karino: Detctive KConan
Kate: Detective Opera Milky Holmes
Yuki Katsura: Bewitched Agnes
Katsuragi: Senran Kagura
Chihiro Kawashima: Occult Academy
Ayane Kijima: Sasami Magical Girls Club
Kiki: Chain Chronicle
Avdocha Kiltzkaya: Dragonar Acaemy
Kimi, Stuttle: Monsuno
Kyouka Kinjou: Type B, H Style
Kion: Umineko: When They Cry
Kiriko: Gourmet Girl Graffiti
Saki Kirino: Hell Girl
Rei Kiseijou: Hyperdimension Neptunia
Fuuta Kitamura: I Like What I Like, So Buzz Off
Mahiru Koizumi: Danganronpa 3
Lord Komatsu / Inahime: My Lord and Me
Wakiya Komurasaki: Beyblade Burst
Konatsu: Showa Genroku Rakugo Shinjuu
Kotarou: Nolamimi
Kobato Kugimiya: Tokyo ESP
Kurosu: Monster Girl
Hilda Jane Lawrence: The Asterisk War
Citron Limone: Aim for the Top 2!
Lune: Allison & Lillia
Marin: Hidamari Sketch
Maris, Odium: Z/X Ignition
Emika Matsumoto: High Score
Meilen: Dance in the Vampire Bund
Merker: Poco’s Udon World
Mikihisa: Level E
Miranda: Ixion Saga DT
Ranmaru Mori, Omatsu: My Lord and Me
Shikibu Murasaki: Super Translation Hyakunin Isshu Love Song
Kanta Nagao: Ayakashi
Isshin Narumi: Hero Bank
Miri Natayama: Medaka Box
Neimaru: Crayon Shin-Chan
Neko: NekoNeko Japanese History
Tatsuya Nikotamagawa: Crayon Shin-Chan
Ninjatarou, Sasuke Sarutobi: Musashi Gundoh
Machiko Noma: High School Fleet
Nyight: Monhan Diaries: Girigiri Isle Village
Type O Girl: A Simple Thinking About Blood Type
Mahiro Oki: Happy Seven
Kakeru Oota: Kickoff to the Galaxy!!
Orita: Aura
Oume: Short Peace
Pambit: Lalala Lala Flapping War
Peyo: Seriously Unserious Amazing Zorori
Rie: Mission-E
Rin: Ragnarok the Animation
Cynthia B. Rogers: One Off
Akiko Rokujou, Rui Umibe: Touka Gettan
Rom: Blue Dragon
Balko Rye: Seriously Otaku English! Ribbon
Francoise Sakai: Double J
Natsuru Sakamoto: Princess Princess
Sara: Crystal Blaze
Ayame Sarutobi: Silver Balls
Ryouta Satou: Today in Class 5-2
Miya Satsuki: Radio Wave Girlfriend
Sein: Pokemon Best Wishes
Ryou Sengoku: Rakugo Celestial Maiden Oyui
Kae Serinuma: Kiss Him, Not Me
Mariya Shidou: Maria Holic
Shindou sisters: Wholesome All-Nude Swim Team Sea Show
Shino: Samurai 7
Minase Shinohara: Starship Operapers
Shirley: Forever My Santa!
Sigui: Queen’s Blade Rebellion
Sincravia: Macademy Wasshoi!
Soapen: Prince Shampoo
Chain Sumeragi: Blood Blockade Battlefront
Sunmi: Tokyo Tribe2
Takeshi: Akuei & Gacchinpo
Takeshi: Yatterman Night
Tamaki: Lovely Muco
Makoto Tamura: Digimon Xros Wars
Chitose Tateyama: Armed Alchemy
Sawako Tennouji: Handa
Teruko: Sket Dance
Hydrochloric Tetrahydrozorin: Eye Drops
Tobiwai: Senior Tobiwai’s Protection Club
Tsuchinoko: Animal Friends
Tsukiko: Polar Bear Café
Undine: I Summon Thee, Azazel
Upa: The Numbers
Ruka Urushihara: Steins;Gate
Ryouji Wakana: My Wife is Student Council President!
Rio Wamiya: Sound of the Sky
Wan: Math Dog Wan
Miss X: Tiger Mask W
Yamada: Sgt. Frog
Yanagin: Daily Lives of High School Boys
Nagomi Yashi: Tsuyokiss Cool x Sweet
Nalco Yokojima: Student Council STaff
Yumi: Gallery Fake
Rika Yurihara: Dai Shogun
Yuu: Animal Crossing
Sajizel Zokko: Trip Trek
Spalda: Maho Girls Precure!
OTHER ROLES
Abby: Pandalian
Emiri Adachi: Air Gear
Aila: Prism Ark
Akitsu: Sekirei
Amaou: Himegal Paradise
Amazoness: Arakawa Under the Bridge
Konomi Anamori: Summer Storm!
Angelina: Classroom Crisis
Tadamichi Aoba: Dan Doh!!
Kikuno Asahina: Sket Dance
Shizuku Ashuu, Ves Winterprison: Magical Girl Raising Project
Fuuka Asia: Mobile Suit Gundam SEED Astray
Yuri Avelin, Rin Cool, Hirali Fleir, Goomi, Rasid Hakim, Ranmaru Kirino, Aiba, Kurauchi, Nagisa Nagisawa, Heita Onizuka, Io Renzaki, Rasily Saranyu: Inazuma Eleven GO
Kikuyo Ayanokouji: Maria Watches Over Us
Ayase Ayatsuji: Chivalry of a Failed Knight
Giana Arsenievna Barakireva: BBK/BRNK
Benitobi: Amatsuki
Ms. Benzaiten: Ad Lib Animated Research Lab
Bibi, Setsuna Sakurazaki: Negima!
Sasha Blouse: Attack on Titan
Elena Bran: Letter Bee
Cathy: Yu-Gi-Oh! ZEXAL
Crane: Fractal
Croley: Basquash!
Daidai: InuYasha: Fire on the Mystic Island
Dan: Bakugan Battle Brawlers
Daphne: Fairy Tail
Lia Dragnel: World Destruction
Drive, Lala Gonzales, Laura: School Rumble
Duelmouse: Duel Masters VSR
Emil: Blassreiter
Erugoth: Devils and Realist
Ferran: The Adventures of Sinbad
Elizaveta Fomina: Lord Marksman and Vanadis
Kibou Fujimura: Me & Gaku ~A Story of That Summer~
Fumiko, Violet: Kindaichi Case Files
Setsuko Furoyanagi: Gypsum Boys
Gammy: Caterpillar Limpick
G-Men: The Electric Town’s Bookstore
Matabee Gotou: Samurai Girls
Hamlet: AIKa Zero
Mizuru Hanazono: Here Comes Big Sis
Hiroshi Haneda: Higepiyo
Yuu Hanetori: The World God Only Knows
Kaoru Hasebe: Servant x Service
Ruyako Hasegawa: Girl Fight
Hatsune: Pokemon Diamond & Pearl
Herself: Backstage Idol Story
Misaki Hijiri: Saint October
Hikaru, Koban: Kupu!! Mamegoma!
Futayo Honda: Horizon in the Middle of Nowhere
Aunt Honey, Toger: Cobal from the Land of Curry
Nees Hollingstone: Baccano!
Takahira Hoshino, Natsuki Inaba, Onomichi Kaedeno, Yukita Kawamiya, Kimoro,
Satoshi Houjou: Higurashi: When They Cry
Imina Ibuki: Schoolgirl Strikers Animation Channel
Nagi Ichinose: Nyankoi!
Inumaru: Inumaru Dashi
Isohime: Kamisama Kiss
Nanako Itagaki: The First Step: New Challenger
Nozomu Itoshiki, Kaede “Kaere” Kimura, Chisato Kitsu, Yoshiko Sakurai: Goodbye, Mr. Despair
Fusae Jigokudani: Life
Shizuko Kaga, Sen: Maid Sama!
Madoka Kagami: Guardian Hearts
Yumi Kajiki: Saki
Ryouko Kakei: Dragonaut the Resonance
Saiko Kanzaki: World Break: Aria of Curse for a Holy Swordsman
Mamoru Karino: Detctive KConan
Kate: Detective Opera Milky Holmes
Yuki Katsura: Bewitched Agnes
Katsuragi: Senran Kagura
Chihiro Kawashima: Occult Academy
Ayane Kijima: Sasami Magical Girls Club
Kiki: Chain Chronicle
Avdocha Kiltzkaya: Dragonar Acaemy
Kimi, Stuttle: Monsuno
Kyouka Kinjou: Type B, H Style
Kion: Umineko: When They Cry
Kiriko: Gourmet Girl Graffiti
Saki Kirino: Hell Girl
Rei Kiseijou: Hyperdimension Neptunia
Fuuta Kitamura: I Like What I Like, So Buzz Off
Mahiru Koizumi: Danganronpa 3
Lord Komatsu / Inahime: My Lord and Me
Wakiya Komurasaki: Beyblade Burst
Konatsu: Showa Genroku Rakugo Shinjuu
Kotarou: Nolamimi
Kobato Kugimiya: Tokyo ESP
Kurosu: Monster Girl
Hilda Jane Lawrence: The Asterisk War
Citron Limone: Aim for the Top 2!
Lune: Allison & Lillia
Marin: Hidamari Sketch
Maris, Odium: Z/X Ignition
Emika Matsumoto: High Score
Meilen: Dance in the Vampire Bund
Merker: Poco’s Udon World
Mikihisa: Level E
Miranda: Ixion Saga DT
Ranmaru Mori, Omatsu: My Lord and Me
Shikibu Murasaki: Super Translation Hyakunin Isshu Love Song
Kanta Nagao: Ayakashi
Isshin Narumi: Hero Bank
Miri Natayama: Medaka Box
Neimaru: Crayon Shin-Chan
Neko: NekoNeko Japanese History
Tatsuya Nikotamagawa: Crayon Shin-Chan
Ninjatarou, Sasuke Sarutobi: Musashi Gundoh
Machiko Noma: High School Fleet
Nyight: Monhan Diaries: Girigiri Isle Village
Type O Girl: A Simple Thinking About Blood Type
Mahiro Oki: Happy Seven
Kakeru Oota: Kickoff to the Galaxy!!
Orita: Aura
Oume: Short Peace
Pambit: Lalala Lala Flapping War
Peyo: Seriously Unserious Amazing Zorori
Rie: Mission-E
Rin: Ragnarok the Animation
Cynthia B. Rogers: One Off
Akiko Rokujou, Rui Umibe: Touka Gettan
Rom: Blue Dragon
Balko Rye: Seriously Otaku English! Ribbon
Francoise Sakai: Double J
Natsuru Sakamoto: Princess Princess
Sara: Crystal Blaze
Ayame Sarutobi: Silver Balls
Ryouta Satou: Today in Class 5-2
Miya Satsuki: Radio Wave Girlfriend
Sein: Pokemon Best Wishes
Ryou Sengoku: Rakugo Celestial Maiden Oyui
Kae Serinuma: Kiss Him, Not Me
Mariya Shidou: Maria Holic
Shindou sisters: Wholesome All-Nude Swim Team Sea Show
Shino: Samurai 7
Minase Shinohara: Starship Operapers
Shirley: Forever My Santa!
Sigui: Queen’s Blade Rebellion
Sincravia: Macademy Wasshoi!
Soapen: Prince Shampoo
Chain Sumeragi: Blood Blockade Battlefront
Sunmi: Tokyo Tribe2
Takeshi: Akuei & Gacchinpo
Takeshi: Yatterman Night
Tamaki: Lovely Muco
Makoto Tamura: Digimon Xros Wars
Chitose Tateyama: Armed Alchemy
Sawako Tennouji: Handa
Teruko: Sket Dance
Hydrochloric Tetrahydrozorin: Eye Drops
Tobiwai: Senior Tobiwai’s Protection Club
Tsuchinoko: Animal Friends
Tsukiko: Polar Bear Café
Undine: I Summon Thee, Azazel
Upa: The Numbers
Ruka Urushihara: Steins;Gate
Ryouji Wakana: My Wife is Student Council President!
Rio Wamiya: Sound of the Sky
Wan: Math Dog Wan
Miss X: Tiger Mask W
Yamada: Sgt. Frog
Yanagin: Daily Lives of High School Boys
Nagomi Yashi: Tsuyokiss Cool x Sweet
Nalco Yokojima: Student Council STaff
Yumi: Gallery Fake
Rika Yurihara: Dai Shogun
Yuu: Animal Crossing
Sajizel Zokko: Trip Trek